Różnica wieku

Kwestia wieku w sytuacjach, kiedy zaczynamy nastawiać się na romantyczne podboje lub po prostu chcemy pobyć trochę razem, zazwyczaj jest bardzo silną barierą. Stawiamy ją podświadomie i większość z nas nie myśli o niej w jakiś specjalnie świadomy  sposób. Panowie wybierają kobiety w wieku podobnym do swojego lub jeszcze chętniej kobiety kilka lat młodsze. Kobiety z kolei stawiają na mężczyzn starszych od siebie i jeśli kobieta jest z mężczyzną młodszym, wszyscy są zdziwieni, często nawet potępiając taki wybór.

Istnienie takiej prawidłowości jest banalne do udowodnienia empirycznego, ale powstaje pytanie, czy istnieje jakiś realny powód, by coś takiego miało miejsce? Odpowiedź jest niestety skomplikowana, ponieważ taki powód może istnieć, ale wcale istnieć nie musi.

W dzisiejszych czasach mamy bowiem do czynienia ze znacznie szybszą zmianą pokoleniową i różnica już chociażby pięciu lat sprawia, że dwie osoby mają zupełnie inne doświadczenia i inny sposób patrzenia na świat. Dawniej chodziło głównie o to, by kobieta znajdowała dla siebie opiekuna, ale dzisiaj takie stawianie sprawy jest już nie na czasie, albowiem od mężczyzny wymagamy o wiele więcej.

Również mężczyzna nie poszukuje jedynie strażniczki ogniska domowego, doszukując się w napotkanej kobiecie pasji i wyzwań. Dlatego bariera wiekowa faktycznie może być dość widoczna, ale jest ona mimo wszystko drugorzędna w odniesieniu do takich cech, jak chociażby charakter czy temperament nowo poznanej osoby.

 

3 thoughts on “Różnica wieku

Dodaj komentarz