Związek na nowo – poznaj ciekawe sposoby

Każdy związek z czasem staje się w dużej mierze rutynowy i z biegiem lat nam to mniej przeszkadza, ponieważ ta rutyna jest już częścią nas samych. Nie oznacza to jednak, że z miejsca można pozwolić sobie na życie bardziej obok siebie niż ze sobą. Związek musi dojrzeć, a do tego czasu konieczne jest…

  1. Ucieczka od świata – od czasu do czasu warto jest zapomnieć o wszystkim i skupić się tylko na sobie. Telefony zostają w domu, kłopoty powrócą po weekendzie, praca nie istnieje i przez najbliższe dwa dni para istnieje tylko dla siebie. Nie wymaga to nawet żadnego wyjazdu. Można zostać na weekend w domu, ale trzeba się odciąć od wszystkiego.
  2. Posłuchajcie się – nawet jeśli początek waszego związku polegał na rozmawianiu o wszystkim do godzin porannych i dopiero pianie koguta przerywało poznawanie się nawzajem, nie oznacza to, że wiecie o sobie wszystko. Ludzie zmieniają się każdego dnia i jeśli przez jakiś okres komunikacja kulała lub po prostu nie była priorytetem, warto jest się na chwilę zatrzymać i rozmawiać ze sobą. Sprawia to, że druga połówka czuje się doceniona, a to ważne.
  3. Nie przesadzajcie z przyjaźnią – stare małżeństwa mają w zwyczaju mówić, ze są swoimi najlepszymi przyjaciółmi, ale są to małżeństwa, w których wszelka pasja najprawdopodobniej już umarła i mamy do czynienia bardziej ze współlokatorami połączonymi wspólnie pozwijanymi drogami życia, niż z prawdziwą parą mężczyzny i kobiety. W związku powinna istniej pewna bariera damsko-męska, której regularne przekraczanie zawsze będzie powodowało ten sam dreszczyk emocji. Bez tego wspólne życie będzie bardzo monotonne.
  4. Cieszcie się swoim dotykiem – związki na odległość zwykle się nie udają głownie dlatego, że nie ma w nich elementu cielesnego. Chodzi nie tyle o zbliżenia, co po prostu o dotyk drugiej osoby, fizyczną bliskość, wzajemne udzielanie wsparcia. Taki stan rzeczy jest normalny na samym początku związku, ale potem wdziera się rutyna i do tego bliskie kontakty fizyczne, an przykład trzymanie się za rękę, są często odbierane jako dziecinne. A tak wcale nie jest.

Na koniec warto wspomnieć o kwestii, która się przewinęła w kilku miejscach pod różnymi nazwami. Chodzi tutaj o rutynę, przyzwyczajenie się, wprowadzenie normalności. Z rutyną trzeba walczyć, ponieważ jest to zaproszenie dla jakiegoś czynnika z zewnątrz, który będzie ciekawszy na chwilę, a zniszczy coś wartościowego na zawsze.

 

3 thoughts on “Związek na nowo – poznaj ciekawe sposoby

Dodaj komentarz