Z jakimi problemami zmagają się single? No ratings yet.

Singiel – to brzmi dumnie, ale codzienne życie singla wygląda tak samo jak życie mężczyzny czy kobiety w związku małżeńskim. Singiel jak sama nazwa wskazuje jest sam, a tym samym samodzielnie musi zmagać się ze wszystkimi problemami, nie mając wsparcia ani porady najbliższej osoby. Oczywiście jest dalsza rodzina, przyjaciele i znajomi, jednak w kwestiach finansowych czy mieszkaniowych, zwykle singiel musi radzić sobie sam.

Singiel w grupie

Nie każdy singiel mieszka sam, czasem kilka osób decyduje się na wspólne zakwaterowanie w wynajętym mieszkaniu czy domu, a takie życie ma swoje plusy i minusy. Mimo, że singiel jest osobą wolną i niezależną, decydując się na wspólne mieszkanie, musi dzielić z innymi łazienkę, kuchnię czy kwestie związane z opłatami mieszkaniowymi. Takie życie z pewnością jest o wiele oszczędniejsze, a co za tym idzie korzystniejsze pod wieloma aspektami, brakuje jednak strefy prywatności, której potrzebuje każdy człowiek.

Singiel na swoim

Singiel, który decyduje się mieszkać sam, ma łazienkę tylko dla siebie i może wylegiwać się w wannie godzinami, kuchnia jest jego osobistym królestwem gotowania i nawet jeżeli w niej zaraz po obiedzie nie posprząta, nikt nie będzie mu z tego powodu „suszył głowy”. Główną zaletą samodzielnego mieszkania jest wspomniana wcześniej prywatność, pełna wolność i swoboda, jednak jest ona przypieczętowana większymi wydatkami finansowymi.

Dla przykładu jeżeli singiel mieszka w trzypokojowym mieszkaniu z tarasem, musi płacić czynsz za pełny metraż, jak również na bieżąco interesować się wszelkimi naprawami i bieżącymi remontami w domu. Nawet balustrady na balkonie czasami wymagają odmalowania, a każdy remont to dodatkowy wydatek.

Życie singla ma swoje blaski i cienie, można bez końca wymieniać zalety i wady tego statusu społecznego. Warto jednak pamiętać, że odkładanie w nieskończoność kwestii ustatkowania się, nie jest właściwą decyzją. Każdy człowiek stworzony jest do życia w związku, do dzielenia swoich radości i trosk z ukochaną osobą. Jeżeli singiel przegapi swoją miłość, może nie mieć już kolejnej szansy na znalezienie wymarzonego szczęścia.

Please rate this

4 thoughts on “Z jakimi problemami zmagają się single?

Dodaj komentarz