Z jakimi problemami zmagają się single?

Singiel – to brzmi dumnie, ale codzienne życie singla wygląda tak samo jak życie mężczyzny czy kobiety w związku małżeńskim. Singiel jak sama nazwa wskazuje jest sam, a tym samym samodzielnie musi zmagać się ze wszystkimi problemami, nie mając wsparcia ani porady najbliższej osoby. Oczywiście jest dalsza rodzina, przyjaciele i znajomi, jednak w kwestiach finansowych czy mieszkaniowych, zwykle singiel musi radzić sobie sam.

Singiel w grupie

Nie każdy singiel mieszka sam, czasem kilka osób decyduje się na wspólne zakwaterowanie w wynajętym mieszkaniu czy domu, a takie życie ma swoje plusy i minusy. Mimo, że singiel jest osobą wolną i niezależną, decydując się na wspólne mieszkanie, musi dzielić z innymi łazienkę, kuchnię czy kwestie związane z opłatami mieszkaniowymi. Takie życie z pewnością jest o wiele oszczędniejsze, a co za tym idzie korzystniejsze pod wieloma aspektami, brakuje jednak strefy prywatności, której potrzebuje każdy człowiek.

Singiel na swoim

Singiel, który decyduje się mieszkać sam, ma łazienkę tylko dla siebie i może wylegiwać się w wannie godzinami, kuchnia jest jego osobistym królestwem gotowania i nawet jeżeli w niej zaraz po obiedzie nie posprząta, nikt nie będzie mu z tego powodu „suszył głowy”. Główną zaletą samodzielnego mieszkania jest wspomniana wcześniej prywatność, pełna wolność i swoboda, jednak jest ona przypieczętowana większymi wydatkami finansowymi.

Dla przykładu jeżeli singiel mieszka w trzypokojowym mieszkaniu z tarasem, musi płacić czynsz za pełny metraż, jak również na bieżąco interesować się wszelkimi naprawami i bieżącymi remontami w domu. Nawet balustrady na balkonie czasami wymagają odmalowania, a każdy remont to dodatkowy wydatek.

Życie singla ma swoje blaski i cienie, można bez końca wymieniać zalety i wady tego statusu społecznego. Warto jednak pamiętać, że odkładanie w nieskończoność kwestii ustatkowania się, nie jest właściwą decyzją. Każdy człowiek stworzony jest do życia w związku, do dzielenia swoich radości i trosk z ukochaną osobą. Jeżeli singiel przegapi swoją miłość, może nie mieć już kolejnej szansy na znalezienie wymarzonego szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *