Z jakimi problemami zmagają się single?

Singiel – to brzmi dumnie, ale codzienne życie singla wygląda tak samo jak życie mężczyzny czy kobiety w związku małżeńskim. Singiel jak sama nazwa wskazuje jest sam, a tym samym samodzielnie musi zmagać się ze wszystkimi problemami, nie mając wsparcia ani porady najbliższej osoby. Oczywiście jest dalsza rodzina, przyjaciele i znajomi, jednak w kwestiach finansowych czy mieszkaniowych, zwykle singiel musi radzić sobie sam.

Singiel w grupie

Nie każdy singiel mieszka sam, czasem kilka osób decyduje się na wspólne zakwaterowanie w wynajętym mieszkaniu czy domu, a takie życie ma swoje plusy i minusy. Mimo, że singiel jest osobą wolną i niezależną, decydując się na wspólne mieszkanie, musi dzielić z innymi łazienkę, kuchnię czy kwestie związane z opłatami mieszkaniowymi. Takie życie z pewnością jest o wiele oszczędniejsze, a co za tym idzie korzystniejsze pod wieloma aspektami, brakuje jednak strefy prywatności, której potrzebuje każdy człowiek.

Singiel na swoim

Singiel, który decyduje się mieszkać sam, ma łazienkę tylko dla siebie i może wylegiwać się w wannie godzinami, kuchnia jest jego osobistym królestwem gotowania i nawet jeżeli w niej zaraz po obiedzie nie posprząta, nikt nie będzie mu z tego powodu „suszył głowy”. Główną zaletą samodzielnego mieszkania jest wspomniana wcześniej prywatność, pełna wolność i swoboda, jednak jest ona przypieczętowana większymi wydatkami finansowymi.

Dla przykładu jeżeli singiel mieszka w trzypokojowym mieszkaniu z tarasem, musi płacić czynsz za pełny metraż, jak również na bieżąco interesować się wszelkimi naprawami i bieżącymi remontami w domu. Nawet balustrady na balkonie czasami wymagają odmalowania, a każdy remont to dodatkowy wydatek.

Życie singla ma swoje blaski i cienie, można bez końca wymieniać zalety i wady tego statusu społecznego. Warto jednak pamiętać, że odkładanie w nieskończoność kwestii ustatkowania się, nie jest właściwą decyzją. Każdy człowiek stworzony jest do życia w związku, do dzielenia swoich radości i trosk z ukochaną osobą. Jeżeli singiel przegapi swoją miłość, może nie mieć już kolejnej szansy na znalezienie wymarzonego szczęścia.

 

Sprawdź także:

Dlaczego lepiej mieszkać samemu?

Niektórzy ludzie wybierają samotne życie i mieszkanie. Decyzja jest uwarunkowana cechami charakteru oraz podejściem do własnego życia. Wiele osób twierdzi także, że samotne mieszkanie jest tańsze. My jednak zawsze zachęcamy do życia we dwoje 🙂

Gdy mężczyzna chce zamieszkać z kobietą

Mężczyzna, który decyduje się na zamieszkanie z kobietą, to osoba dojrzała i odpowiedzialna. Z pewnością chęć wspólnego zamieszkania bierze się właśnie z dojrzałości emocjonalnej obojga partnerów.

Jak przyciągnąć miłość konkretnej osoby?

Przyciąganie za pomocą magii bądź innych sztuczek raczej się nie uda. Miłość można przyciągnąć, jeżeli zainteresujemy konkretną osobę własną osobistością. Najpierw trzeba się dobrze poznać i zawiązać nić porozumienia, która jest pierwszym krokiem do miłości.

Jak przyciągnąć wymarzonego partnera?

Czy da się właściwie przyciągnąć wymarzonego partnera? Samym myśleniem o tym fakcie nie wiele zdziałamy. Możemy natomiast zarejestrować się w portalu randkowym, założyć aktywny i ciekawy profil oraz wypełnić test dopasowania partnerskiego, który z pewnością przybliży nas do wymarzonego partnera.

Jak zacząć mieszkać samemu?

To pytanie nasuwa się w dwóch sytuacjach. Kiedy po raz pierwszy wyprowadzamy się z rodzinnego domu, opuszczamy domowe ognisko, oraz kiedy rozstajemy się z bliską nam osobą i znów stajemy się singlem czy singielką. w obu przypadkach mieszkanie samemu wcale nie jest łatwe

Kiedy zaproponować wspólne mieszkanie?

Na pewno nie na pierwszej randce 😉 A tak na poważnie, wspólne mieszkanie to duży krok w przód w Waszym związku. Dlatego propozycja wspólnego mieszkania powinna być dobrze przemyślana przez obojga partnerów. Nie ma jednej zasady kiedy już można, a kiedy jeszcze nie można ze sobą zamieszkać. Sami musicie dojrzeć do tej decyzji. Życzymy powodzenia 🙂

Singiel jest osobą wolną i niezależną

Status singla faktycznie daje poczucie wolności i niezależności. Z czasem jest to również poczucie samotności, która doskwiera dużej liczbie singli. Dlatego proponujemy randki internetowe, a tym samym możliwość poznania swojej drugiej połówki!

Wspólne mieszkanie jakieś rady?

Wspólne mieszkanie to nowe zobowiązania i wyzwania dla Was obojga. Rady na wspólne mieszkanie? Bądźcie ze sobą szczerzy, dużo rozmawiajcie i nauczcie się kompromisów, które są niezbędne w szczęśliwym i zgodnym związku dwojga ludzi.

Życie w pojedynkę czyli samotność z wyboru

Dla jednych życie w pojedynkę jest łatwe, dla innych to najtrudniejsze wyzwanie, na jakie mogą się zdobyć. Nie każdemu jest pisany związek aż po grób, ale każdy zasługuje na miłość i jeżeli tylko pragnie bliskości drugiego człowieka, powinien zdecydować się na związek. Samotność z wyboru to zupełnie inna kwestia. Wiele osób lepiej czuje się w samotności. Nalezy jednak odróżnić stan samotności z przyzwyczajenia i samotności w własnego wyboru.

4 thoughts on “Z jakimi problemami zmagają się single?

Dodaj komentarz