Trzy rzeczy, których szukamy w związkach

Związki to coś, co zawsze musi się rozwijać na dwóch równoległych płaszczyznach. Pierwsza z nich to emocje. Miłość miłością, bo ta musi dojrzeć i przychodzi z czasem, ale na początku zawsze musi być jakaś fascynacja, pozytywne nastawienie do siebie nawzajem, radość i ciekawość spotkań…

Bez zaangażowania emocjonalnego nie da się tworzyć związku, to ważny fundament każdej relacji.

Na drugiej płaszczyźnie znajdują się kwestie bardziej praktyczne, o których także nie warto zapominać, bo jak przekonało się niejedno małżeństwo, na samej miłości wspólnego życia też się nie zbuduje. Skupmy się zatem na potrzebach, jakie związek powinien nam zaspokajać.

Bez tego ani rusz

Portale randkowe są wyjątkowo zróżnicowane. Coraz częściej powstają serwisy dla bardzo konkretnych osób. Chodzi o to, by podobne osoby z podobnymi oczekiwaniami łatwiej na siebie trafiały. Serwisy wprowadzają też różne mechanizmy, do jakich zaliczamy również dopasowanie partnerskie. W rzeczywistości jednak taki portal randkowy nie musi być wcale skuteczniejszy od serwisu, gdzie wszyscy będą razem w wielkim tłumie, a wybierać będziemy niemal na chybił-trafił. Dzieje się tak, ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, więc nasze potrzeby są bardzo podobne. Od związku zazwyczaj oczekujemy:

  • Akceptacji;
  • Wsparcia;
  • Szczęścia.

Akceptacja, wsparcie i szczęście. Brzmi to bardzo poważnie.  Randki internetowe są natomiast spontaniczne i nie do końca wymagają od nas aż tak poważnego podejścia do wspomnianych kwestii.

Szczęśliwe życie

Bycie w związku to sposób na szczęście w życiu. Najlepszy, a przynajmniej najbardziej uniwersalny, jaki udało się do tej pory wymyślić. Randki online także są doskonałym sposobem na szukanie drugiej połówki. Pozwalają łatwo znaleźć kogoś, kto będzie nas akceptował. Tutaj nie potrzeba wiele, a kontakty w Internecie nawiązują się szybko – można od razu poszukać kogoś nowego.

Wsparcie pojawi się w czasie spotkań online, a potem już klasycznych. Będzie rosło wraz z rozwojem związku. O szczęście nie jest tak łatwo, ale pierwszym krokiem jest zwyczajna radość. Jeśli czujemy się dobrze w towarzystwie drugiej osoby, cieszymy się na możliwość spotkania z nią i zwyczajnie wolimy być razem niż osobno, powoli powstaje wspólna więź.

Dla zaistnienia tych trzech elementów trzeba oczywiście świadomego działania. Trzeba nowo poznaną osobę zaakceptować, wspierać i dbać o tą relację, by związek miał szansę przetrwania. Jeśli dwie osoby się razem na to zdecydują i uda im się skutecznie to zrealizować, stanie przed nimi perspektywa prawdziwego szczęścia.

3 thoughts on “Trzy rzeczy, których szukamy w związkach

Dodaj komentarz