Tego nie rób na pierwszej randce

Pierwsza randka jest zawsze niesamowicie ekscytująca, ale jest też bez wątpienia problematyczna. Wiąże się z poważnym stresem i zdenerwowaniem, a do tego bardzo wiele od niej zależy. To w trakcie pierwszej randki zostanie podjęta decyzja, czy istnieją jakieś perspektywy na związek, czy raczej nie ma na co liczyć.

Drugą szansę dostaje się bardzo rzadko, jeśli od razu wszystko nie idzie zgodnie z planem. Co w związku z tym? Należy oczywiście się odpowiednio przygotować. Na ten temat napisano już niejedną książkę. Na dobry początek warto jest unikać kwestii, które zazwyczaj powodują niepowodzenie całego projektu już na początku pierwszego spotkania.

Romantyczna kolacja ze śniadaniem

Najpoważniejszym błędem osób, które pragną znaleźć wartościowego partnera, jest dążenie do szybkiego przeniesienia znajomości na niwę łóżkową. Sam ten fakt nie jest oczywiście zły, bo jeśli dwoje dorosłych osób tego chce, to czemu nie?

Na to pytanie jest jednak jedna bardzo konkretna odpowiedź. Związki które od razu trafiają do łóżka, są bardzo powierzchowne i praktycznie nigdy nie rozwijają się w nic wartościowego. Został dla nich nawet wymyślony termin „friends with benefits”, co oznacza dosłownie „przyjaciele z korzyściami”. W takiej sytuacji dwoje ludzi nie myśli o zawieraniu poważnego związku.

Uważajmy na to, co i jak mówimy

Na pierwszej randce przede wszystkim powinniśmy rozmawiać. Ale muszą to być rozmowy prowadzone z głową, ponieważ można sobie złym tematem lub nieprawidłowym sposobem prowadzenia dyskusji bardzo mocno zaszkodzić.

Najgorszym możliwym tematem jest właśnie porzucony ex, a jeśli była to sytuacja bolesnego rozstania, a umówiona randka jest terapią leczniczą, można mieć pewność, że spotkanie zakończy się niepowodzeniem.

Pułapką jest też to, co i jak o sobie opowiadamy. Jeśli mamy tendencje do koloryzowania lub wyolbrzymiania sytuacji z naszego życia, z czasem prawda wyjdzie na jaw, a osoby z którymi rozmawiamy uznają to za zbytni koloryt wypowiedzi, mogą poczuć się urażone falą kłamstw.

Z drugiej strony, narzekanie na sytuację życiową także nie jest dobrą strategią w chwili, kiedy kogoś do tego życia zapraszamy. Trzeba uważać na wszelkiego rodzaju zwierzenia. Związek jak najbardziej jest polem do zwierzeń, ale nie na pierwszej randce. Nagły przypływ zwierzeń i poważnych tematów, skutecznie odstraszy partnera lub partnerkę i sprawi, że drugiej randki nie będzie.

2 thoughts on “Tego nie rób na pierwszej randce

Dodaj komentarz