Speed Dating – ciekawy sposób na poznawanie nowych ludzi

Czego chce nowoczesny człowiek? Wszystkiego i najlepiej na wczoraj. Taka właśnie idea legła u podstaw pomysłu, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Był to pomysł opierający się na tym, że najważniejsze jest zawsze pierwsze wrażenie i chociaż nie jest to rzecz konieczna dla udanego związku, zawsze łatwiej jest zaczynać właśnie z takiego poziomu niż z koniecznością pokonywania wstępnych przeszkód. Tylko czy taki speed dating, szybkie randki, realnie może się u nas przyjąć?

Jak wyglądają szybkie randki?

Speed dating to nazwa bardzo dobrze oddająca istotę całego przedsięwzięcia. W czasie spotkania organizowanego przez specjalnego pośrednika odbywają się krótkie rozmowy pomiędzy dobranymi losowo parami. Można rozmawiać o absolutnie wszystkim, co nam ślina na język przyniesie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Spotkania są naprawdę krótki, ponieważ czasami są to dwie minuty, czasami pięć, ale raczej nie więcej. W tym czasie zazwyczaj skupiać się będziemy na kwestiach najważniejszych, na głównych zainteresowaniach osoby i na jej stylu bycia. Wszystko to jest dalece niewystarczające dla dogłębnego poznania drugiej osoby, ale też nie o to tu chodzi.

Po zakończeniu spotkania natychmiast zaczyna się kolejne i trwa to tak długo, aż wszyscy spotkają się ze wszystkimi. Na koniec wypełnia się ankiety odnośnie swoich wrażeń odnośnie spotkanych osób. Na podstawie tych ankiet organizatorzy spotkania łączą potencjalnie pasujące do siebie nawzajem osoby w pary, ale jeśli w czasie spotkania doszło na przykład do wymiany numerów telefonu, też jak najbardziej może się coś z tego narodzić.

Mówi się, że speed dating to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które lubią wyzwania, chociaż nie jest tak do końca. Masowy charakter spotkań i presja czasu sprawiają, że osoby nieśmiałe już w czasie drugiej-trzeciej szybkiej randki nie maja czasu na nieśmiałość i dają się ponieważ żywiołowi.

Zalet jest wiele

Szybkie randki posiadają długi szereg zalet. Jest to przede wszystkim dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, bo zwłaszcza pierwszy raz to wielka przygoda. W dużych miastach venty odbywają się non stop.

Co więcej, w czasie takich spotkań poznaje się dużo ludzi. Nie trzeba od razu zakładać haremu. Można poznać interesujących przyjaciół, a nawet zbudować kontakty biznesowe.

Są osoby, które speed dating traktują przede wszystkim jako trening. W jego czasie uczą się pewności siebie oraz prezentacji własnej osoby w krótkim czasie.

2 thoughts on “Speed Dating – ciekawy sposób na poznawanie nowych ludzi

Dodaj komentarz