Seks, związki i współczesny świat

Nie trzeba nikomu udowadniać, że mężczyźni i kobiety mają różne podejście do związków, chociaż w dzisiejszym świecie zaczynają się te różnice mocno zacierać. Co więcej, tak panowie, jak i panie, mają swoje potrzeby i w gruncie rzeczy są to te same potrzeby, tylko inaczej nazywane. W największym skrócie można powiedzieć, że są to potrzeby czysto cielesne oraz potrzeby emocjonalne. Dążenie do ich zaspokojenia jest uniwersalną cechą obu płci, ale już w praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Wszystkim nam zależy na seksie

Nie da się ukryć, że seks jest ważnym elementem życia każdego człowieka. Jesteśmy nie tylko gatunkiem podzielonym na kobiety i mężczyzn, ale także takim, który przywiązuje dużą wagę do seksu. Co ciekawe, to jednak nie mężczyźni nastawieni są na znajomości trwające jeden wieczór, czy jedną noc. Jest to paradoks, ponieważ panowie dużo lepiej czują się w związkach, które mają cechy trwałości. To kobiety lubią z mężczyzną spotkać się raz i już nigdy nie odebrać od niego telefonu.

Mężczyźni lubią polowanie

Problem polega na tym, że to, co dla kobiety wydaje się być rozwijającym związkiem, dla mężczyzny może być tylko dążeniem do seksu. Może tak się dziać nawet w sytuacji, kiedy do sytuacji intymnych nie dochodzi przez długie miesiące. Mężczyzna lubi polowanie i często równocześnie poluje na kilka kobiet, z których każda może być przeświadczona, że rozwija się między nimi poważny związek.

Dla mężczyzny jest to dobra strategia, ponieważ jeśli raz postawi na swoim, prawdopodobnie potem nie będzie miał problemu z następnymi zbliżeniami, najczęściej pierwszy raz przełamuje niemalże wszystkie opory. Potem seks jest już czymś naturalnym w związku.

Alkohol jako sygnał

Wśród kobiet poszukiwanie mężczyzn do jednego celu ma bardziej bezpośredni wymiar. Panie najczęściej swoje potrzeby seksualne realizują z przypadkowymi partnerami w czasie przypadkowych imprez. Mowa tutaj oczywiście o imprezach z alkoholem w roli głównej, albowiem alkohol jest lekarstwem na maskowanie problemów w życiu kobiety. Tak tych fizycznych, jak i emocjonalnych.

Mężczyzna powinien wiedzieć, że jeśli na imprezie firmowej jego koleżanka z pracy zaczyna wysyłać mu sygnały podrywu, wcale nie oznacza to, że jest zainteresowana realnym związkiem, a jedynie niewinnym flirtem. Jest to poważny kłopot, ponieważ flirtowanie z współpracownikami często zakłóca późniejsze relacje w pracy.

3 thoughts on “Seks, związki i współczesny świat

Dodaj komentarz