Romantyczna kolacja

Romantyczna kolacja to jeden z najbardziej oklepanych sposobów na randkę. Nie byłby oczywiście taki popularny, gdyby nie był taki skuteczny. W czasie takiej kolacji jedzenie jest oczywiście ważne, ponieważ jest to element, który w sposób naturalny wprawia nas w dobry nastrój, ale jest to tylko wstęp lub jak kto woli, dodatek do całej otoczki, która tak naprawdę jest znacznie ważniejsza. W czasie romantycznej kolacji dopięte musi być kilka kwestii, które sprawią, że wieczór będzie udany.

Sposób podania kolacji

Mężczyźni zazwyczaj nie zwracają szczególnej uwagi na sposób podania kolacji. Jest to dla nich kwestia czwartorzędna. Z kobietami jest inaczej. Panie jak najbardziej lubią odrobinę ekstrawagancji w tym temacie i można pójść albo w wykwintną klasykę, albo w nowoczesne rozwiązania, ale jakiś kierunek zawsze musi być wybrany.

Otoczenie

Udekorowane powinno być samo jedzenie, ale odpowiednie dekoracje musi mieć także otoczenie. Nie będzie to typowy wieczór przed telewizorem, a przynajmniej nie może być, jeśli ma się udać. Trzeba przede wszystkim zadbać o czystość i schludność, potem o kompletność zastawy, czyli nie zapominamy o serwetkach, a świece czy kwiaty będą, jak to się dzisiaj mówi, truskawką na torcie.

O sukcesie zdecyduje odpowiedni klimat

Romantyczna kolacja jest udana, kiedy jest romantyczna. Istnieje wiele sposobów, które powinny nam zapewnić taki efekt. Zazwyczaj pierwszym elementem, do którego uciekają się mężczyźni przy tworzeniu odpowiedniego klimatu są świece oraz kadzidełka, które rozstawia się we wszystkich strategicznych miejscach pomieszczenia, w tym także na samym stole.

Dobrym pomysłem są też różnego rodzaju feromony i afrodyzjaki. Niekoniecznie dlatego, że realnie działają, bo tutaj cały czas trwa dyskusja i nie wiadomo komu wierzyć, ale pojawienie się afrodyzjaku wprowadza odpowiednią atmosferę, na której nam zależy.

Nie przeszarżuj

Na koniec trzeba uwzględnić pewne ostrzeżenie. Kolacja przy świecach traktowana jest zazwyczaj jako wstęp do czegoś więcej. A kiedy składa się propozycję wzięcia udziału w takim wstępie, koniecznie jest znanie z góry odpowiedzi partnerki odnośnie tego, czy propozycja zostanie przyjęta. Zaskakiwanie partnerki taką kolacją na początku znajomości jest zdecydowanie nie najlepszym pomysłem i może spotkać się z dość gwałtownym protestem. W związkach nie należy niczego specjalnie przyspieszać, ani tym bardziej wymuszać.

3 thoughts on “Romantyczna kolacja

Dodaj komentarz