Randki z Internetu przestają być tematem tabu

Jeszcze całkiem do niedawna trudno było w zwykłej rozmowie natknąć się na kogoś, kto wspominałby o portalach randkowych. Nasze dyskusje najczęściej odnosiły się do tego, jakie śmieszne obrazki ostatnio znaleźliśmy w sieci, co ciekawego i gdzie udało nam się kupić, a kiedy wyczerpywały się tematy dotyczące hobby lub rozrywki, kończyła się też dyskusja o sieci.

Zmienia się to coraz bardziej, ale nie da się nie zauważyć, że coraz częściej można się dowiedzieć, że jakiś znajomy zabrał do kina dziewczynę spotkaną w Internecie, a jakaś nasza koleżanka umawia się z nieznajomym z bliżej nieokreślonego portalu. Nie zdarza się już raczej, by osoby które połączył portal randkowy, opowiadały wszystkim że trafili na siebie na wyjeździe wakacyjnym czy na koncercie. A było to wręcz normą. Zmienia się po prostu nasze postrzeganie znajomości internetowych.

Randka online nie jest ostatnią deską ratunku

Tradycyjne postrzeganie randek w sieci skupiało się raczej na podejrzeniach. Nie było to coś codziennego, więc większość osób zakładała, że jeśli ktoś szuka miłości w sieci, inne drogi są dla takiej osoby z jakiegoś powodu zamknięte lub traktuje ją jako ostatnią deskę ratunku. Przekonanie to samoistnie zaniknęło, a teraz potwierdzają to jeszcze dane, ponieważ jeśli spojrzymy na przekrój osób wybierających się na spotkania online, bez problemu zauważymy, że pokrywa się on doskonale z demografią osób klasycznie poszukujących partnera lub partnerki.

Jeśli ktoś korzysta z randek online, pewnie ma jakieś problemy

Jeden z najstarszych mitów wskazywał, że osoby szukające miłości w sieci to osoby wyjątkowo nieśmiałe, nie obdarzone urodą lub w inny sposób odstawione przez społeczeństwo na bok. Od kiedy w serwisach randkowych swoje konta mają praktycznie wszyscy, trudno jest opowiadać takie historie.

Miłości w sieci brakuje romantyzmu

Osoby, które nie spróbowały, faktycznie mogą uważać, że poznawanie się na odległość może być mało romantyczne. Takie przekonanie jest jednak weryfikowane w praktyce, ponieważ w Internecie czasami nawet łatwiej jest o zauroczenie, niż w innych okolicznościach.

Internet jest dobry tylko wtedy, kiedy brakuje czasu

Tutaj jest ziarno prawny, ale niewielkie. Sieć bardzo pomaga ludziom zabieganym, ale bynajmniej nie jest tylko dla nich. Randki z komputera czy telefonu pozwalają wypływać na szersze wody i poznawać osoby, które z różnych względów byłyby często fizycznie blisko, ale w rzeczywistości bardzo od nas daleko.

2 thoughts on “Randki z Internetu przestają być tematem tabu

Dodaj komentarz