Randki internetowe jako produkt rozszerzony

Produkt rozszerzony to określenie, jakie stosowało się kiedyś tylko w teorii ekonomii. Dla laika można to zdefiniować tak, że produkt rozszerzony jest elementem dodatkowym dołożonym do jakiegoś produktu w celu poprawienia jego jakości, a najczęściej jest to zwyczajnie coś, co nie ma bezpośredniego znaczenia dla samej użyteczności rzeczy, ale jest dodatkiem zwiększającym wartość danej rzeczy przynajmniej w naszych oczach.

Jeśli na przykład do młotka dołożona jest darmowa dostawa do domu, nasz nowy młotek nie będzie lepiej wbijał gwoździ, ale będzie bardziej pożądany od młotka, który możemy dostać w sklepie i musimy po niego jechać. Chociaż może to spowodować wielkie zdziwienie, na podobnej zasadzie od niedawna działają portale randkowe, ale w nich dostawa stała się wręcz ważniejsza od samego młotka.

O co chodzi w tym skomplikowanym porównaniu? Do niedawna randki internetowe odbywały się w miłej atmosferze i ta miła atmosfera była przyjemnym dodatkiem do poszukiwania miłości, a teraz na całkiem sporej grupie portali randkowych, oferowana jest przede wszystkim miła atmosfera i przyjemne spędzanie czasu, a wszelkiego rodzaju randki online i klasyczne randki są tylko dodatkiem, dodatkowym bonusem pojawiającym się w sposób naturalny.

3 thoughts on “Randki internetowe jako produkt rozszerzony

Dodaj komentarz