Przed pierwszą randką w realu

Randki internetowe w pewnym sensie straciły swoją moc. Nie chodzi bynajmniej o to, że z randkami online jest coś nie tak. Wręcz przeciwnie, ograniczenie negatywnych emocji związanych z pierwszą randką jest jak najbardziej pozytywnym czynnikiem. Oznacza, że całe doświadczenie będzie dla nas o wiele bardziej przyjemne. W końcu jednak przychodzi czas pierwszego spotkania już poza portalem randkowym i to, co zostało nam oszczędzone w czasie randek online, „dopadnie” nas w czasie randki w realu.

Pierwsza randka powinna być przyjemnością

Pierwsza randka powinna być przyjemnością, a w rzeczywistości bardzo często porównywana jest do rozmowy o pracę lub innego stresującego i  koniecznego obowiązku. Boimy się, że w jej trakcie powiemy coś głupiego, palniemy gafę, zaczniemy się jąkać lub zachowywać w sposób niedorzeczny.

Wszystko to niestety może się zdarzyć, ponieważ pierwsza randka to pierwsze spotkanie z nową i ciekawą osobą, a jeśli tego kogoś zapoznaliśmy już wstępnie przez Internet i chociaż trochę nam na tej osobie zależy, stawka jeszcze wzrasta. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko my jesteśmy na pierwszej randce. Osoba, która się z nami spotyka, jedzie na dokładnie tym samym wózku.

O czym pamiętać na pierwszej randce?

Na pierwszej randce trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że druga osoba też jest na pierwszej randce. Jest to randka z nami i jesteśmy na tej randce, ponieważ druga osoba chce z nami na niej być. Zrozumienie, a właściwie już samo uświadomienie sobie tego faktu naprawdę bardzo pomaga. Łatwiej unikać niezręczności, a jeśli już się pojawią, traktować je w sposób lekki.

Warto wiedzieć też o tym, że zdenerwowanie jest naszym wewnętrznym odczuciem, które z pewnością istnieje również po drugiej stronie. Może warto by było się nim podzielić z partnerem lub partnerką?

Bardzo ważne jest, by przypomnieć sobie, że spotykamy się razem nie dlatego, żeby dobić jakiegoś targu czy rozwiązać spór, ale po to, by cieszyć się z bycia razem i miło spędzić wieczór. Jeśli będziemy o tym pamiętać, znacznie łatwiej będzie o uśmiech oraz o pozytywne nastawienie do całej sytuacji.

Wbrew pozorom, pozytywne nastawienie do pierwszej randki, czyli spotkania w realu, które po spotkaniach w Internecie jest poniekąd ukoronowaniem naszej dotychczasowej znajomości, jest sporym wyzwaniem i trzeba pokonać ograniczenia i lęki, by zrealizować swój cel.

2 thoughts on “Przed pierwszą randką w realu

Dodaj komentarz