Poszukiwanie ideału – pozory często mylą

Poszukiwanie idealnego partnera czy partnerki to normalne działanie, za które trudno jest kogoś winić. Tym niemniej, zdarza nam się, że za łatwo ulegamy różnego rodzaju wrażeniom i pozorom, przez które zrywamy związek nie dając mu możliwości nawet porządnie zaistnieć, zanim spiszemy go na straty.

Problem pierwszej randki

Poszukiwanie osoby idealnej pod każdym względem to poważny problem, ale oczekiwanie, że wszystko będzie się w naszych relacjach układało perfekcyjnie to także bardzo poważny i palący problem. Często już na etapie pierwszej randki z idealną kobietą lub idealnym mężczyzną, oczywiście pozornie idealnymi, zaczynamy szukać dziury w całym. Czasami rozmowa nie klei się tak, jak by kleić się mogła, więc dochodzimy do wniosku, że nie iskrzy. Czasami druga osoba opowiada o swoim niedawnym partnerze i nie chcemy wchodzić w takie układy emocjonalne. Jeszcze kiedy indziej ktoś powie dwa nie do końca trafione kawały, a my od razu uznajemy, że nadajemy na zupełnie innych falach i się nie dogadamy.

Oczekiwanie, że od pierwszego słowa wybuchnie wielka pasja, od razu znajdziemy długą listę wspólnych zainteresowań, a potem w ogóle nie będziemy musieli rozmawiać, ponieważ zaczniemy sobie czytać w myślach, jest po prostu niepoważne. Spotkanie tego typu to stres, zwłaszcza jeśli jesteśmy realnie zafascynowani drugą osobą. Język się plącze, ręce się pocą i pokazanie się w najlepszym świetle udaje się nielicznym.

Od zera do bohatera

Historia wielu związków przebiega według schematu, w którym partnerzy na początku mieli o sobie raczej negatywne lub co najwyżej neutralne opinie. Pierwsze, drugie, a nawet trzecie spotkanie nie wypadało wcale za dobrze, a pojawiały się na nim momenty, w których jedno i drugie miało ochotę chwycić za widelec i rzucić nim przez stół.

U drugiej osoby zdarza nam się zaobserwować dziwaczne dla nas zwyczaje, zauważyć irytujące zachowania czy brak czegoś, czego byśmy bardzo oczekiwali. Jeśli brak lub problem jest naprawdę poważny, nie można oczywiście tego ciągnąć, ale w większości przypadków warto jest przynajmniej spróbować się spotkać jeszcze raz lub dwa razy.

Przy pierwszym spotkaniu stres potrafi zupełnie zabić osoby, którymi jesteśmy. Na kolejnych spotkaniach jest już normalniej i spokojniej, dzięki czemu można się poznać i ocenić, czy mamy do czynienia z osobą, która mogła by nas zainteresować. Warto sobie dać taką szansę.

3 thoughts on “Poszukiwanie ideału – pozory często mylą

Dodaj komentarz