Połączyła nas pasja

Zazwyczaj jako najlepszy sposób na poszukiwania dla siebie partnera lub partnerki określa się wspólne zainteresowania. Wszyscy podpowiadają, że trzeba znaleźć jakąś nić porozumienia, coś co będzie dwie osoby łączyło i co będzie dla nich naturalnym sposobem zbliżania się do siebie. Jest to oczywiście rada bardzo dobra, ale pojawia się tutaj też pewne ryzyko.

Wspólna pasja to znakomity pomysł na szukanie towarzystwa chociażby już dlatego, że można to robić mimochodem. Zajmujemy się naszą pasją i równocześnie poznajemy różnych ludzi. Nic nas przy nich specjalnie nie trzyma i nie ma żadnych zobowiązań. Nie ma z drugiej strony też problemu polegającego na tym, że nie ma o czym zagadać. Jeśli spotka się kogoś na festiwalu filmowym, trudno jest nie znaleźć wspólnego tematu do rozmowy.

Problem w takich znajomościach polega niestety na tym, że bardzo często zainteresowanie tematem można pomylić z zainteresowaniem drugą osobą. Sam fakt, że ktoś interesuje się perskim filmem podobnie jak my, nie oznacza jeszcze, że interesuje się też nami. Do tego podobne pasje do nas na pewno mają osoby dawno zajęte. Krótko mówiąc, nie jest to idealne podejście do poszukiwania towarzystwa, ale zdecydowanie jedno z najlepszych, bo nawet jeśli nie znajdzie się miłości, spędzi się czas na realizowaniu swoich pasji.

3 thoughts on “Połączyła nas pasja

    1. Pasja jest ważna, ale z drugiej strony musimy też mieć coś tylko dla siebie, jak będziemy spędzać ze sobą większość czasu, stracimy kontakt z przyjaciółmi. Związek się rozpadnie i zostaniemy sami, pamiętajcie o tym 😉

Dodaj komentarz