Ostrożność, ostrożność i jeszcze raz ostrożność

Internet bynajmniej nie jest już miejscem, którego ktokolwiek by się bał. Bardzo nam spowszedniał i zwyczajnie uznajemy go za normalną niwę naszej działalności, tak jak na przykład niwę zawodową czy poziom kontaktów między sąsiedzkich. W rzeczywistości jednak nie zdarza nam się chodzić po nocach ciemnymi uliczkami i nie zostawiamy naszych samochodów na ulicy z otwartymi drzwiami. Podobne zasady ostrożności trzeba stosować w rzeczywistości wirtualnej, zwłaszcza jeśli chodzi o tak przecież wrażliwą stronę naszego życia, jak sprawy sercowe i łóżkowe, a do tego przecież sprowadzają się randki internetowe.

Prywatność jest ważna

W sieci internetowej bariery prywatności i ogólnie strefa intymna wydają się być polami, które nie są aż tak delikatne, jak jest to w rzeczywistości. Powoduje to, że łatwiej jest nam się zwierzać z naszych doświadczeń czy z naszego spojrzenia na świat, a wiele osób nie ma też problemów z dzieleniem się swoim ciałem, na przykład w postaci erotycznych zdjęć wysyłanych osobom, z którymi flirtujemy przez Internet. Jest to jednak raczej niemądre zachowanie, ponieważ w takich sytuacjach zdarza się, że nasze zdjęcia trafiają w niepowołane ręce, a czasami po prostu są wykorzystywane w celach oszustw lub w celach zarobkowych.

Pełna kontrola

Musimy pamiętać, że nad znajomościami internetowymi mamy pełną kontrolę i wcale nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę. Najlepiej jest zaczynać powoli, czyli rozpocząć rozmowę, umawiać się na randki internetowe, jeśli rozmowa się klei, a jeśli się nie klei, z miejsca, rezygnować z takiej znajomości. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeśli poświęcamy komuś czas i uwagę, zerwanie znajomości może być dość trudne. Nie chcemy tego robić, czujemy się zobowiązani. Jeśli od początku nie układa nam się znajomość za dobrze, możemy ją zerwać zanim jeszcze przekształci się ona w coś, w co mimowolnie zainwestowaliśmy swoje emocje.

Kontakt bezpieczny

Wszystkie randki internetowe to bezpieczny kontakt i warto z niego korzystać właśnie w ten sposób. W praktyce oznacza to tyle, że po przyjściu z pracy do domu siadamy przed komputerem i zanurzamy się w ocenie różnych ludzi, z pewnością ciekawych, ale jeszcze tego nie wiemy. Do tego potrzebna jest rozmowa, zapoznanie się z nimi. Możemy to robić nie ryzykując absolutnie niczym, bo w przeciwieństwie do osoby poznanej w barze, nikt nagle się na nas rzuci i ta osoba może w moment wyparować, jeśli nie damy jej żadnych swoich danych.

3 thoughts on “Ostrożność, ostrożność i jeszcze raz ostrożność

Dodaj komentarz