Ogłoszenia matrymonialne w XXI wieku

Ogłoszenia matrymonialne zazwyczaj nie pojawiają się w naszym codziennym życiu, a nawet jeśli, to mają postać wycinków prasowych sprzed kilku dekad i są dla nas dość śmieszną formą randkowania. Nie da się ukryć, że klasyczne ogłoszenia matrymonialne to była naprawdę dziwna sprawa, ponieważ ludzie reklamowali się w podobny sposób, jak dzisiaj ogłaszamy chęć oddania starej sofy za zgrzewkę piwa.

Nie oznacza to jednak wcale, że poszukiwanie miłości w taki sposób to zupełny przeżytek. Po prostu teraz możemy za to zabrać się zdecydowanie bardziej profesjonalnie i nie tak przerażająco bezosobowo, jak w telegazecie. Pamięta ktoś jeszcze, czym była telegazeta?

Ogłoszenia matrymonialne działają

Paradoksem ogłoszeń matrymonialnych było zawsze to, że one naprawdę działały. Najbardziej rozwinięte były w Stanach Zjednoczonych, gdzie w wymianie kaset z ogłoszeniami uczestniczyły miliony osób. Wiele z nich znajdowało miłość, bo związek to coś, co nie spada z nieba, tylko trzeba to dla siebie zbudować.

Jeśli popatrzymy na portale randkowe, wszystkie istniejące tam profile randkowe to tak naprawdę właśnie ogłoszenia matrymonialne. Nie zawsze mają dosłownie matrymonialny charakter, czyli nie oświadczają, że ktoś się chce żenić chociażby jutro, ale w swojej istocie są to zaproszenia co najmniej do zapoznania się, a przede wszystkim do randki online.

Nowoczesna forma ogłoszeń

Na portalach internetowych nasze ogłoszenia matrymonialne przyjęły w sposób oczywisty nowocześniejszą formę, bardziej interaktywną postać. Nie trzeba już wypisywać o sobie całych referatów, pełnych typowo merkantylnej terminologii.

Obecnie nasze ogłoszenia mają charakter tak zwanego matrymonialnego CV, czyli polegają przede wszystkim na opowiedzeniu kilku słów o sobie. Warto w ciekawy sposób przedstawić swoje wady, wspomnieć o zainteresowaniach, określić oczekiwania i w jakiś sposób zaprosić do zapoznania się. Do tego zwykle dochodzi też kilka zdjęć.

Dzisiaj możemy również wykorzystać różnego rodzaju narzędzia ułatwiające znalezienie najbardziej interesujących osób. Najważniejszym z nich jest dopasowanie partnerskie, czyli specjalny test, który pozwala rozpoznać nasz profil psychologiczny i zaproponować nam osoby o profilu kompatybilnym.

Jest to oczywiście zawsze tylko przybliżona analiza, ale jest ona bardzo użyteczna dla znajdowania osób, z którymi rozmowa od początku się klei i które nie oznaczają całkowitej straty czasu ze względu na niezgodność charakterów.

3 thoughts on “Ogłoszenia matrymonialne w XXI wieku

Dodaj komentarz