Odpowiedni strój na randkę

Randka, zwłaszcza ta pierwsza, to moment kiedy trzeba zrobić dobre wrażenie. Strój jest tutaj bardzo ważny. Jak należy się ubrać?

To wcale nie jest prosta kwestia

W pierwszej kolejności trzeba sobie uświadomić, że wybranie odpowiedniego stroju wcale może nie być takie łatwe. Chcemy bowiem zaprezentować się jak najlepiej i nawet zaimponować naszym strojem, ale taka motywacja potrafi być zgubna. Bardzo łatwo jest bowiem o popełnienie błędu, w wyniku czego uzyskamy efekt zupełnie odwrotny od tego, co sobie zakładaliśmy. Tym bardziej, że w grze jest pierwsze wrażenie, a tego nie będziemy w stanie już nigdy poprawić.

Podstawowe zasady

Skupianie się na jednolitych i uniwersalnych zasadach, które uratują nas w każdej sytuacji, może być nie wystarczające. Tym niemniej, pamiętając o zachowywaniu zawsze zdrowego rozsądku, można wskazać kilka najważniejszych zasad, od których odstępstw raczej nie ma:

  • Strój musi być dopasowany do miejsca i okoliczności spotkania;
  • Nie należy radykalnie zmieniać swoich normalnych nawyków modowych i ubierać się jak ktoś, kim nie jesteśmy;
  • Strój powinien być elementem komunikatu, jaki chcemy wysłać całą naszą osobą.

Kwestie zdroworozsądkowe będą się tutaj odnosiły chociażby do takich okoliczności, jak pogoda danego dnia. Nie można jej zignorować, bo sprawi nam niezłego psikusa i zamiast elegancko, będziemy wyglądać głupio. Umiejętność dopasowania się do szeroko rozumianej sytuacji jest kompetencją życiową, a takie rzeczy w czasie randki są zawsze oceniane.

Dotyczy to szczególnie panów, którzy mają w zwyczaju ubierać się na randkę „wyjściowo”, czyli niewygodnie, co potem odbija się na całym spotkaniu. Panie z kolei bywają przekonane, że ich strój powinien być wyzywający, co jest oczywiście błędem i sprawia, że się źle potem czują.

Z modą trzeba uważać, bo nie wszystko co modne będzie sprawiało dobre wrażenie u drugiej osoby. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi płynąć w nurcie awangardowym w czasie spotkań.

Randka online znacznie pod tym względem ułatwia nam życie. Portal randkowy nie wymaga od nas żadnego konkretnego stroju i wystarczy tylko stawić się przed komputerem czy telefonem, aby wszystko przebiegało normalnie. W razie rozmowy z kamerką należy ubrać jakiś czysty top, a co będzie na dole, jest już zupełnie bez znaczenia, bo nikt tego nie zobaczy. To naprawdę jest takie proste.

3 thoughts on “Odpowiedni strój na randkę

Dodaj komentarz