O czym warto pamiętać podczas ocieplania domu?

Każdy kto planuje budowę bądź kupno domu do remontu, doskonale wie jak ważne jest jego odpowiednie ocieplenie, aby straty ciepła podczas okresu grzewczego były jak najmniejsze. To nie tylko oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd czy gaz, ale również wyjątkowy komfort mieszkania. Każdy z nas lubi powracać do domu, gdzie jest ciepło i przyjemnie. Latem natomiast chcemy, aby w domu było jak najchłodniej, ocieplenie domu potrafi także skutecznie zatrzymać żar panujący na zewnątrz.

Kiedy należy wykonać ocieplenie domu?

Przed ociepleniem domu musimy się upewnić, że dom jest całkiem suchy. Jeżeli jest to stare budownictwo, warto sprawdzić czy dom nie wymaga odgrzybienia i osuszenia, w nowym budownictwie należy odczekać jakiś okres czasu, aby elewacje budynków całkowicie wyschły. Jeżeli zdecydujemy się na ocieplanie budynków mieszkalnych zanim mury i wylewki zupełnie wyschną, powstała wilgoć zaszkodzi całej konstrukcji budynku.

Czym najlepiej ocieplić dom?

Kiedy już wiemy, że należy ocieplić dom, warto wybrać odpowiedni materiał do ocieplenia. Do najpopularniejszych surowców służących do ocieplania budynków Niepołomice służy styropian i wełna mineralna. Możemy wybrać jeden z nich bądź zastosować oba materiały wymiennie, wtedy uzyskamy lepszą efektywność cieplną we wnętrzach mieszkalnych.

Czym charakteryzuje się styropian?

Jeżeli zdecydujemy się na docieplenie domu tylko styropianem, musimy mieć świadomość, że jest to materiał mało przepuszczalny, nie wrażliwy na wilgoć i mający wyjątkowo niski poziom nasiąkliwości. Docieplenie domu za pomocą styropianu jest prostsze i szybsze, jednak efekt końcowy nie zawsze musi być tak dobry, jak będziemy tego oczekiwać.

Informacje na temat wełny mineralnej

Wełna mineralna jest lepszym materiałem dociepleniowym, dzięki niej uzyskujemy niemalże znakomity poziom wilgotności w zamieszkałym budynku. W przeciwieństwie do styropianu, wełna ma wysoki poziom paro przepuszczalności, co sprawia że lepiej się sprawdza w każdym budownictwie. Dodatkowo wełna charakteryzuje się odpornością na ogień, ma w sobie wiele właściwości ognioodpornych. Montaż wełny mineralnej jest trudniejszy i droższy, także koszt zakupu wełny do docieplenia budynków Wieliczka jest o wiele większy niż tradycyjnego styropianu dociepleniowego.

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie odpowiedniego materiału do docieplenia budynków Kraków, sprawdźmy ofertę firm wykończeniowych, które na podstawie wstępnych oględzin nie tylko podadzą koszt ocieplenia, ale również wskażą najlepsze rozwiązanie. Każdy budynek mieszkalny powinien być ocieplony, dzięki temu uzyskuje się komfort termiczny w domu i wysokie oszczędności na bieżących rachunkach za ogrzewanie.

Dodaj komentarz