Miłość w sieci

Prawdziwa miłość wydaje się często być marzeniem ściętej głowy. Wszyscy o niej myślimy od czasu do czasu i wszyscy też słuchamy różnych historii o tym, jak ktoś ją znalazł. Coś o dwóch połówkach duszy, które się przypadkiem odnalazły i teraz są całością. Czy można wierzyć takim opowieściom? Zwłaszcza jeśli są to historie z Internetem w roli głównej?

Trudno jest w tym miejscu jakoś jednoznacznie wyrokować. Coraz częściej można spotkać się z parami, które poznały się w Internecie i są ze sobą już od dłuższego czasu. Portale randkowe zdobyły w naszym kraju popularność dość późno, więc raczej nie zdarza się, by były to pary o stażu dłuższym, niż maksymalnie 5 lat.

Większość znajomości internetowych rozpada się dosłownie w ciągu kilku dni od pierwszego spotkania w tak zwanym realu. Ogólnie rzecz biorąc, nie wydaje się, by pary zapoznane w Internecie różniły się jakoś specjalnie od tych bardziej klasycznych. Są zwykłe randki Warszawa, są wyznania miłości, są ciągłe rozmowy telefoniczne i wysyłanie niezliczonych wiadomości…

Coraz częściej związki internetowe przez bardzo długi czas pozostają tylko randkami internetowymi, a do tego dochodzi jeszcze dystans dzielący dwie osoby. W Internecie można poznać kogoś na drugim końcu świata i nie będzie to jakiś wielki problem. W praktyce oczywiście nie będzie to raczej ktoś na Sri Lance, ale kilkaset kilometrów to już nic nadzwyczajnego. Spotkania w takich związkach to 2-3 tygodnie w roku w czasie wakacji oraz kilka dni wyszarpanych z kalendarza gdzieś po drodze.

Nie da się ukryć, ze tego typu związki to poważny problem praktyczny, ponieważ miłość to coś więcej, niż wspólne ustawienie statusu na Facebooku. Konieczna jest bliskość, konieczny jest dotyk, konieczne jest przebywanie razem. Kiedy tego brakuje, pojawiają się problemy i trzeba szukać jakiejś protezy bliskości.

Jeśli tylko jest to możliwe, warto zbliżyć się do siebie w sposób czysto fizyczny, czasami dosłownie geograficzny. Czy zmiana miejsca zamieszkania jest możliwa? Jeśli tak, zdecydujmy się na to. Niekoniecznie trzeba od razu razem zamieszkać, ale jeśli z 500 kilometrów zostanie 100, wspólne wszystkie weekendy nie będą już czymś tak bardzo kłopotliwym.

Fizyczna bliskość i kontakty są niezbędne chociażby dlatego, że poprzez Internet można zakochać się w osobie, która tak naprawdę istnieje tylko w Internecie, ponieważ jest specjalną wersją osoby pojawiającej się dopiero w momencie zalogowania się na portal randkowy.

2 thoughts on “Miłość w sieci

  1. Świat idzie do przodu i poznawanie ludzi przez internet stało sie czymś normalnym. Osobiście miałam okazję poznać kilku chłopaków przez internet i uważam, że jest to coś zupełnie normalnego. To, że kogoś poznaliśmy przez internet nie znaczy, że nie możemy z tą osobą stworzyć szczęśliwego związku.

Dodaj komentarz