Mężczyzna na randce

Zaproszenie kobiety na randkę to niezłe wyzwanie, ponieważ trzeba zadbać o to, by dobrze się bawiła i by zrobić na niej odpowiednie wrażenie. Równość równością, ale jeśli to mężczyzna wyszedł z inicjatywą randki, sam przyjął na siebie rolę gospodarza i teraz musi się z niej właściwie wywiązać.

Co warto mieć na uwadze w czasie randki, by wszystko się dobrze potoczyło? Przyjrzyjmy się kilku kwestiom podkreślając, że z pewnością nie jest to lista wyczerpująca i ostateczna.

  1. Kwiaty to wspaniały prezent i wszystkie kobiety trochę bardziej lub trochę mniej kwiaty lubią. Należy się jednak upewnić, że jest to podarunek praktyczny. Najlepszym przykładem porażki na całej linii jest wręczenie bukietu w sytuacji, kiedy spotkanie ma miejsce już w punkcie docelowym, na przykład w restauracji. I co teraz biedna kobieta ma z tymi kwiatami zrobić? Niewiele lepsza jest też opcja z przekazaniem kwiatów, które są natychmiast odstawiane do wazonu, a para rusza gdzieś w miasto.
  2. Dobry komplement jest zawsze w cenie. Sęk w tym, że dobra rada zazwyczaj nie jest dobrym komplementem. Najniebezpieczniejsze jest sugerowanie zrobienia czegoś innego z włosami czy makijażem w sytuacji, kiedy kobieta się postarała na spotkanie. Ona się robi na bóstwo, a ten nikczemnik jej mówi, że ma rozpuścić włosy? Jakoś dziwnie pospinane włosy czy upaćkane nie wiadomo czym paznokcie to kobiece dziwactwa, ale kobiety je lubią i należy się nimi zachwycać lub przynajmniej powstrzymywać się od opinii. Ze złotymi radami na czele.
  3. Niedobrym pomysłem jest liczenie każdego grosza w czasie spotkania. Wizyta w restauracji? To bezpieczna opcja i rozwiązanie dające nam bardzo dużą kontrolę. Kontrola ta musi być jednak stosowana już w punkcie wyjścia, czyli przy doborze restauracji, ponieważ zaprotestowanie przy wyborze dania z karty zrobi bardzo złe wrażenie.
  4. To, co imponuje kolegom, zazwyczaj nie imponuje kobietom. Dlatego historia z pijackiej imprezy, która skończyła się na pogotowiu lub w izbie wytrzeźwień, na pewno nie jest najlepszym sposobem na podbicie kobiecego serca. Do tej samej kategorii zaliczają się wyczyny za kierownicą oraz podboje miłosne.
  5. W czasie randki nie istnieją inne kobiety. Nie ma tutaj dobrych i złych tematów o innych kobietach. Wszystkie są zakazane. Jakiekolwiek komentarze o byłej dziewczynie, przyjaciółce, koleżance czy kelnerce to samobójstwo z odroczonym wykonaniem wyroku.

4 thoughts on “Mężczyzna na randce

Dodaj komentarz