Małżeństwo z Niemcem

W dzisiejszych czasach związki ignorujące bariery kulturowe i narodowościowe są w zasadzie normalne, a tym bardziej z Niemcami, którzy są przecież naszymi sąsiadami. Polacy stosunkowo rzadko wchodzą w związki z Niemkami, ale Polki już częściej żenią się z Niemcami. Jest to nawet modne, a do tego bardzo łatwe, ponieważ po naszej stronie jest Internet i wszystkie narzędzia interaktywne z portalami randkowymi na czele, które ułatwiają poznawanie się. Istnieje zresztą coraz więcej portali matrymonialnych, które są zwyczajnie nastawione na tworzenie takich związków.

Różnice są ekscytujące

Polacy najczęściej wiążą się z kobietami, które przybywają do nas z zagranicy. Polki wolą obcokrajowców, w tym zwłaszcza Niemców i Brytyjczyków. Często jest to związane z faktem, że mieszkają już w Niemczech i zwyczajnie kogoś tam poznają, ale czasami wyjazd do obcego kraju następuje dopiero po rozwinięciu znajomości.

My w oczach Niemców

Polacy w oczach obcokrajowców to mężczyźni szarmanccy, silni i zaradni. Są to cechy bardzo pożądane. Jeszcze lepszy wizerunek mają Polki – kobiety zadbane, pozytywnie nastawione do świata, dobrze wykształcone i rodzinne.

Szansa na nowe życie

Bardzo ciekawym zjawiskiem jest to, że miłości w Niemczech szukają coraz częściej kobiety minimalnie starsze od tak zwanych debiutantek. Statystycznie rzecz biorąc, kobiety po 30 roku życia są dwa razy bardziej skłonne do spróbowania swoich sił na obcojęzycznych portalach randkowych niż kobiety młodsze. Jest to wciąż poniżej 10%, ale odsetek cały czas rośnie. Odsetek ten jest też wyraźnie wyższy, jeśli kobieta jest dobrze wykształcona, badania wskazują że im lepiej się kobiecie powodzi, tym chętniej szuka znajomości w Niemczech. Działa to w dwie strony, bo wykształcone panie nie chcą niewykształconych Niemców.

Niecodzienny związek

Związek z Niemcem to związek z osobą, która urodziła się, wychowała i zdobywała doświadczenia w innej kulturze. Nie należy tego faktu demonizować, ale trzeba mieć na uwadze, że jeśli spotkanie nastąpiło na neutralnym gruncie, warto zawczasu dowiedzieć się, jak wyglądał dom rodzinny poznanego mężczyzny. Da to obraz jego oczekiwań odnośnie życia małżeńskiego oraz pokaże jego prawdziwe „ja” w bezpiecznych dla niego warunkach.

Każdy człowiek dostosowuje się do swojego otoczenia i zawsze jest trochę inny w zależności od sytuacji. W małżeństwach z obcokrajowcami nie wolno traktować zbyt wielu rzeczy jako oczywiste, ponieważ za Odrą oczywistość może być zupełnie inna.

3 thoughts on “Małżeństwo z Niemcem

Dodaj komentarz