Kto pisze pierwszy?

W świecie realnym randki cały czas zaczynają się niemal zawsze od tego, że mężczyzna zaprasza gdzieś kobietę, a ona na zaproszenie przystaje. Kiedy tworzą się już związki, czyli kiedy znajomości się rozwijają, zazwyczaj inicjatywa zaczyna się równo rozkładać pomiędzy obie strony i mówimy wtedy o partnerstwie.

Inicjatywa jest jednak niemalże zawsze po stronie panów. Portale internetowe prezentują się na tym tle trochę inaczej i wiele zależy od ich kształtu. Jeśli mamy portal randkowy, w którym są po prostu profile, dopasowania partnerskie i podobne mechanizmy bezosobowe, najprawdopodobniej od samego początku będziemy mieli bardzo równe podejście do kwestii inicjowania rozmów i randek online.

Jeśli jednak najważniejsze na danym portalu są galerie zdjęć lub różnego rodzaju mechanizmy oceniania profili, możemy mieć pewność, że w takim miejscu to mężczyzna cały czas będzie musiał jako pierwszy wychodzić z inicjatywą. Kwestia inicjowania kontaktów to preferencja bardzo osobista i trzeba wiedzieć, że różni ludzie czują się lepiej w różnej konwencji. Nie ma tutaj opcji lepszych i gorszych. Ważne jest to, by obie strony czuły się dobrze w konkretnych ramach i dlatego warto świadomie wybierać portale randkowe o określonym profilu.

3 thoughts on “Kto pisze pierwszy?

Dodaj komentarz