Kodeks randkowy dla Pań

Odpowiednie zasady w życiu są ważne i nie ma powodu, by tak ważna sfera życia jak randki też nie rządziła się swoimi zasadami. Zwłaszcza jeśli często spotyka się nowe osoby poznawane za pośrednictwem Internetu, tutaj oczywiście portale randkowe wychodzą na prowadzenie. Każda osoba oczywiście stworzy dla siebie własny kodeks, z którym będzie się czuć najlepiej, ale wiele takich zasad ma charakter uniwersalny.

Neutralne miejsce spotkania

Randki, w szczególności pierwsza randka i kilka kolejnych, powinny się odbywać w miejscu publicznym, z którego można się bezpiecznie ulotnić, jeśli spotkanie nie spełni oczekiwań. Kino, restauracja – to miejsca dające bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Rozsądna godzina

Spotkania najlepiej rozpoczynać około godziny 18:00, by nie gonił czas, ale także, by nie planować wspólnie całego dnia.

Naturalność na początek

Makijaż na pierwszą randkę powinien być skromny. Podobna zasada dotyczy ubioru. W ten sposób można zaprezentować się w swojej normalnej, możliwie prawdziwej postaci, która pozwoli ocenić, czy znajomość ma jakieś szanse. Nietypowy ubiór i mocny makijaż zmieniają też optykę samej kobiety, która próbuje się do nich dostosować.

Pierwsze wrażenie nie może być wszystkim

Znaczenia pierwszego wrażenia nie da się przecenić, ale wpływ przypadku na nie jest przemożny. Dlatego warto podchodzić do niego z dystansem i nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

Rozmowy powinny być naturalne

Randka to nie wywiad, poznawanie się to nie rozmowa o pracę. Pamiętajmy o tym!

Wygląd jest drugorzędny

Wygląd musi być schludny i czysty, ale poza tym jest rzeczą mało ważną.

Każdy człowiek jest tajemnicą

Ludzie rzadko ograniczają się tylko do tego, co widać na pierwszy rzut oka. Randki to czas, kiedy należy się „dokopywać” do wnętrza poznawanej osoby.

Ani do łóżka, ani do Francji

Pierwsza randka powinna być bardziej koleżeńska niż romantyczna, więc nie powinna mieć żadnych podtekstów łóżkowych czy być zaproszeniem na romantyczną wycieczkę do Paryża.

Łowy są ważne

Panowie źle odbierają bezpośrednie sygnały o przychylności kobiety i kojarzą je ze sferą czysto erotyczną. Dlatego warto „udawać” umiarkowanie zainteresowaną.

Odrzucenie powinno być kulturalne

Nie zawsze znajomość zawierana przez portal randkowy przeradza się w coś więcej. Nie należy jej jednak kończyć zablokowaniem numeru telefonu mężczyzny. Krótka i kulturalna odmowa umówienia się na kolejną randkę, jest zdecydowanie lepszym wyjściem.

Punktualność jest istotna

Nie należy spóźniać się na umówioną randkę. Mimo, że kobiecie wybacza się wiele, mężczyzna nie powinien czekać na nią w nieskończoność, a wcześniejsza wymiana numerami z pewnością pozwoli na łatwiejsze odnalezienie się w tłumie nowych twarzy.

2 thoughts on “Kodeks randkowy dla Pań

Dodaj komentarz