Indywidualiści i związki na odległość- sposób na większą przestrzeń życiową

Związki na odległość nie muszą być złą opcją, której się obawiamy. Możemy obrać taki wariant jako dobry i akceptowalny przez obie strony. W dzisiejszych czasach coraz częściej praca zmusza nas do wyjazdów, a decyzja o związku na odległość nigdy nie jest prosta. Warto jednak zastanowić się jak pogodzić te dwie ważne w życiu kwestie.

Trudna i prawdziwa codzienność

Codzienność nie daje nam często wyboru, a co za tym idzie wiele małżeństw decyduje się na życie na odległość, w różnych miastach bądź państwach. Powodem zazwyczaj jest lepsza praca oraz zapewnienie godnego życia rodzinie. Taką decyzje należy oczywiście podjąć wspólnie, aby w przyszłości jej nie żałować.

Decyzja o rozłące w zależności od sytuacji, podejmowana jest na kilka tygodni, miesięcy, czasem nawet na kilka lat. Dlatego jeżeli raz podejmiemy taką decyzję, warto ustalić konkretne zasady życia na odległość, którymi będziemy się kierować, aby związek przetrwał.

Indywidualiści potrzebują przestrzeni

Inną grupą ludzi, którzy często wybierają życie w związku na odległość, są indywidualiści. Grupa ta odznacza się innym stylem życia, potrzebą przestrzeni i wirowania na pełnych obrotach. Wiąże się to z ciągłą realizacją własnych marzeń, pasji, zaplanowanych działań, zazwyczaj chodzi o rozwój kariery zawodowej.

Możliwości własnej samorealizacji oraz wspinania się po szczeblach kariery zawodowej to domena wielu ludzi. Oni z pewnością nie odczuwają monotonii dnia codziennego, życia w którym dominuje rutyna. Dla nich liczy się realizacja nowych celów i dążenie każdego dnia do spełnienia swoich wcześniej postawionych planów.

To właśnie oni, kiedy dobierają się w pary często latami mieszkają w innych miastach i dobrze jest im z tym. Ponieważ potrzebują przestrzeni życiowej każdego dnia, dla nich rozłąka i mieszkanie na odległość jest czymś normalnym.

Kariera i związek na odległość

Indywidualiści każdego dnia mają napięty grafik w pracy, a wieczorem krótko odpoczywają w domu, ponieważ często nadal pracują albo spełniają się w innej pasji. Prowadzą intensywny tryb życia, ale godząc się na związek na odległość, każdego dnia kontaktują się ze swoją żoną lub też partnerką. Dla nich liczą się zasady, które są ich priorytetem. Wówczas dzieląca odległość wcale nie stanowi problemu, gdyż ich związek opiera się na zaufaniu i wypracowanych zasadach.

Znajomi i czas wolny

Każde z nich w swoim miejscu zamieszkania ma grono znajomych, mimo to znajdują czas na wspólne spotkania, dzieląca odległość nie jest dla nich przeszkodą.

Wszystko jest uzależnione od potrzeb określonej grupy ludzi. Jedni stawiają na karierę zawodową i życie w ciągłym biegu, inni na harmonię rodzinną w zaciszu domowego ogniska, gdzie prowadzą spokojny i uporządkowany tryb życia.

3 thoughts on “Indywidualiści i związki na odległość- sposób na większą przestrzeń życiową

Dodaj komentarz