Idealne selfie do profilu portalu randkowego

W zasadzie bez każdego elementu profilu można się obejść, ale jeśli nie będzie w nim naszego zdjęcia, z miejsca stajemy się osobą podejrzaną i niegodną zaufania. Potrzebne jest dobre zdjęcie – nie ma wątpliwości. Obecnie panuje moda na zdjęcia z ręki, tak zwane selfie. Nie da się jednak ukryć, że jakość takich zdjęć jest wyjątkowo różna. Jak zrobić dobre selfie do profilu portalu randkowego?

Dobry kąt aparatu

Fotografia rządzi się wieloma prawami. Jednym z nich jest prawidłowe kadrowanie. Można się z tego doktoryzować, ale w największym skrócie wystarczy powiedzieć tyle, że zdjęcie powinno być wykonane do frontu, z aparatem uniesionym pod kątem do 45 stopni. Ustawienie go za nisko wyeksponuje podbródek, a za wysoko powiększy nam czoło. Zdjęcia od frontu robią z kolei kartoflane nosy. Najlepiej jest wyobrazić sobie, że uśmiechamy się do osoby minimalnie wyższej od nas i ustawić aparat na wysokości jej twarzy.

Właściwe oświetlenie

Cienie są naszym wrogiem, a światło największym sprzymierzeńcem. Selfie najlepiej robić w świetle naturalnym, na przykład przy oknie. Trzeba jedynie uważać, by zdjęcie nie zostało w jakiś sposób prześwietlone i by aparat poradził sobie z warunkami.

Dobre tło

Na dobrym selfie musi być trochę tła i to tło powinno być sympatyczne. Lepiej nie mieć za sobą bałaganu na zdjęciu profilowym. Najlepsza jest natura lub wzorki tapety. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdjęcie zrobić sobie w jakimś ciekawym miejscu, ale raczej tło powinno unikać przesadnej ekspresywności. Selfie na profilu to element pierwszego wrażenia i nie chcemy nikogo wprowadzać w błąd. Zdjęcie w filharmonii, w której byliśmy raz w życiu, to właśnie taki przypadek.

Dobierz profil

Większość osób posiada ładniejszy lewy profil od prawego, co zostało naukowo udowodnione. Aparat zatem ustawmy tak, by wyłapał nasz lewy profil, jeśli tylko nie ma tam jakiejś wielkiej blizny lub trądziku. Nie powinno to być oczywiście zdjęcie robione całkowicie z boku.

Makijaż tylko delikatny

Makijaż na zdjęciu selfie jest oczywiście w pełni normalny, ale nie należy robić makijażu sylwestrowego czy jak na ślub. Musi być naturalnie, tak by mężczyzna uznał, że makijażu nie ma w ogóle. Panowie muszą być podwójnie ostrożni, bo u nich makijaż często w ogóle nie przechodzi. Wszelkie dodatki typu brokat odpadają. Ogólnie rzecz biorąc, nie należy się tutaj wysilać na nic, co nie byłoby elementem naszej codzienności. Wprowadzanie fałszu nigdy nie jest dobrym pomysłem.

3 thoughts on “Idealne selfie do profilu portalu randkowego

Dodaj komentarz