Czy użytkownicy portali randkowych mówią prawdę?

Temat wydaje się raczej mało sympatyczny, ale w życiu dopadają nas z reguły twarde realia, a te najtwardsze bywają zazwyczaj bardzo ważne, więc i nad tym należy się pochylić. Tym bardziej, że odpowiedź na tak postawione pytanie musi niestety być prawdziwa. Portale randkowe pełne są osób, które nie mówią prawdy.

Nieprawda dotyczy bardzo wielu szczegółów. Najczęściej jest to jakaś manipulacja zdjęciem, określenie swojej figury jako idealna chociaż jest zupełnie inaczej, albo na przykład dodanie sobie kilku centymetrów wzrostu. Do tego dochodzą jeszcze takie elementy, jak wyolbrzymianie zainteresowań czy przemilczanie niektórych rzeczy, na przykład nałogu, który wcale nie jest taki „okazjonalny”.

Jeśli jednak przyjrzeć się tej liście, randki online wcale nie będą opierały się na mniej prawdziwej podstawie od tej, na jakiej opierają się klasyczne randki. W końcu każdy z nas chce zaprezentować się jak najlepiej i różne małe, białe kłamstewka są na porządku dziennym. Różnica jest taka, że w Internecie dużo łatwiej jest ukryć to, że linia włosów cofa nam się dość szybko albo to, że w tę sukienkę ze zdjęcia nie mieścimy się już od dobrych trzech lat, ale czy to naprawdę powód, by randki internetowe traktować jakoś specjalnie inaczej?

3 thoughts on “Czy użytkownicy portali randkowych mówią prawdę?

Dodaj komentarz