Czy na portalu randkowym można znaleźć prawdziwą miłość?

Dzisiejszy świat jest bardzo mocno skomputeryzowany. Wiele sfer codziennego życia – zarówno zawodowego, jak i prywatnego – jest przeniesiona do świata wirtualnego. Nic więc dziwnego, że również trafiły tam osoby samotne i poszukujące miłości.

Miłość potrzebna do życia jak woda…

Miłość jest uczuciem, które potrzebne jest każdemu człowiekowi „jak woda”. Bez niej staje się samotny, zgorzkniały, po prostu „usycha”. Całe swoje życie – od urodzenia aż do śmierci szukamy miłości i wzajemności w jej odczuwaniu.

Miłość w portalu randkowym

Naprzeciw potrzebom ludzi dorosłych wychodzą portale randkowe. To platformy internetowe, które umożliwiają poznanie się osób nawet z dwóch biegunowo odległych krańców globu. Oczywiście za pośrednictwem strony można spotkać się w świecie wirtualnym, jednak to może być początek miłości, która rozwinie się i będzie kontynuowana także w „realu”.

Rodzaje miłości

Można powiedzieć, że miłość dzieli się na dwie podstawowe sfery – fizyczną i psychiczną. Pierwsza związana jest z bliskością, intymnością oraz seksualnością. Tu dzieje się to, co niektórzy potocznie nazywają „chemią” między dwojgiem ludzi, których do siebie „ciągnie”. Człowiek jest tak bowiem skonstruowany, że nim do głosu dojdzie rozum, często pierwszą aktywność podejmuje ciało.

Serce zaczyna szybciej bić…

O tym, że osoba która nam się podoba świadczy kilka objawów. Można gołym okiem zobaczyć zmianę w potencjalnym partnerze – patrząc na nas rozszerzają mu się źrenice, wygładzają rysy twarzy, pojawia się uśmiech, serce zaczyna szybciej bić, postawa ciała jest skierowana w stronę drugiej osoby itp. Większość z tych zachowań pojawia się na poziomie podświadomości i nie da się ich kontrolować.

Świat wirtualny – relacja internetowa

Natomiast w świecie wirtualnym o wiele ciężej przekonać się czy to właściwa osoba. Tu miłość zdecydowanie częściej pojawia się na poziomie psychicznym. Rozmowy pomiędzy potencjalnymi partnerami prowadzą do jak najlepszego poznania siebie wzajemnie.

Jeżeli okaże się, że osoba po drugiej stronie ekranu jest fascynująca, warto umówić się na spotkanie w świecie realnym. Tu można zweryfikować uzyskane w czasie czatów informacje oraz przekonać się czy to na pewno odpowiednia dla nas osoba. Czasem brakuje tego „czegoś”, by narodziła się miłość, ale relacja internetowa może przerodzić się w piękną przyjaźń.

 

3 thoughts on “Czy na portalu randkowym można znaleźć prawdziwą miłość?

Dodaj komentarz