Czerwone światło dla flirtu

Nie jest żadną tajemnicą, że mężczyźni mają poważne problemy z rozpoznawaniem języka ciała kobiet i przez to tracą wiele okazji, ale często brną też w sytuacje, które na pewno nie będą miały dobrego zakończenia. Kobiety z kolei takie zachowania odczytują jako niegrzeczne, a czasami wręcz agresywne i niebezpieczne, co bywa podłożem poważnych problemów. Jak rozpoznać sygnały mówiące o odrzuceniu?

Uśmiech przez zaciśnięte zęby

Jednym z podstawowych sposobów na komunikowanie swojego niezadowolenia pomiędzy kobietami jest prezentowanie wymuszonego uśmiechu, zazwyczaj cechującego się zamkniętymi ustami i zaciśniętą szczęką. Taki uśmiech przez zaciśnięte zęby jest informacją, że sytuacja, w której znalazła się kobieta, jest dla niej niekomfortowa i chociaż zachowuje się grzecznie i kulturalnie, w myślach pokazuje nam środkowy palec.

Dla kobiet odczytanie tego sygnału jest banalnie proste. Dla mężczyzn jest to niestety trudne, ponieważ sami nigdy nie stosują takiego komunikatu. Oni wolą środkowy palec lub jego ekwiwalent. Dlatego warto być mężczyzną świadomym tego sygnału, gdyż jeśli się wie czego szukać, zwykle łatwo to odnaleźć.

„Pozycja zamknięta”

Mniej oczywistym i czasami mylonym z innymi sygnałami objawem braku zainteresowania i ogólnie przyjęciem defensywnej postawy jest tak zwana pozycja zamknięta. Oznacza ona skrzyżowanie ramion, założenie nogi na nogę, wzięcie torebki na kolana lub cokolwiek innego, czego celem jest stworzenie bariery między kobietą i jej rozmówcą, niekoniecznie mężczyzną. Problemem w tym względzie jest to, że dla wielu mężczyzn takie zachowania są normalne i wygodne, więc nie traktują ich w ogóle w kategoriach wysłanego sygnału.

Akceptacja bliskości

Jednym z ważniejszych elementów flirtu jest akceptacja bliskości, czyli wpuszczenie mężczyzny do strefy intymnej, znajdującej się w promieniu około 50 centymetrów dookoła kobiety. Jeśli mężczyzna zbliży się do tej strefy i kobieta natychmiast się z niej wycofa, oznacza to, że nie jest ona zainteresowana i nie życzy sobie co najmniej pogłębiania znajomości, a zazwyczaj w ogóle jej kontynuowania.

Rozmowa „po przekątnej”

Ciekawym, ale trudnym do rozpoznania elementem, jest ustawianie się kobiety po przekątnej, czyli tak, by mieć mężczyznę ustawionego do siebie „przez ramię”. Jest to pozycja promująca interakcje i przyjmowana jest w sposób naturalny w stosunku do ludzi, którzy kobietę interesują. Wycofanie się z takiej pozycji to sygnał negatywny.

3 thoughts on “Czerwone światło dla flirtu

Dodaj komentarz