Co może zdyskwalifikować podrywacza?

W podrywie niestety dużo łatwiej jest zrobić coś złego niż coś dobrego i można posunąć się nawet do stwierdzenia, że robienie czegoś dobrze oznacza unikanie wpadek. Jakich zatem wpadek należy najbardziej się wystrzegać?

Unikanie kontaktu wzrokowego

Kontakt wzrokowy w czasie flirtu jest bardzo ważny. Istnieje nawet naukowa teoria twierdząca, że niezależnie od sytuacji, utrzymywanie kontaktu wzrokowego na poziomie powyżej 30% czasu jest bezpośrednią oznaką zainteresowania romantycznego drugą osobą.

Można oczywiście takie pomysły włożyć między bajki, bo jeśli bardzo się interesujemy tym, co ktoś ma do powiedzenia lub ze względu na hałas w otoczeniu mamy problem z usłyszeniem rozmówcy, najprawdopodobniej będziemy się wgapiać w drugą osobę znacznie bardziej niż te 30%.

Problemem jest unikanie kontaktu wzrokowego w czasie podrywu. Ogólnie unikanie kontaktu wzrokowego to oznaka słabości, poddaństwa i uniżenia. Jest to element biologiczny, bardzo głęboko zapisany w naszej podświadomości i kobiety naprawdę potrafią takie zachowania instynktownie wyczuć. Unikanie jej wzroku to momentalna porażka.

Nie wierć się

Innym mechanizmem z naszej podświadomości, który świadczy o słabości, jest wykonywanie nadmiernej ilości ruchów, czyli zwyczajne wiercenie się. Jest to związane z instynktem ucieczki. Takie ruchy pozwolą nam szybciej uciec i chociaż nie mamy potrzeby dawania nogi od razu, to nasza podświadomość na to się właśnie przygotowuje, a osobniki z naszego otoczenia to wyczuwają. Łowca gotowy do ucieczki to nie łowca, tylko zwyczajny uciekinier.

Nie wylewaj potoku słów

Flirt to mowa ciała, ale też po prostu słowa. Bez nich da się flirtować, ale prędzej czy później słowa zawsze się pojawiają. W efekcie tego trzeba pamiętać o zasadzie, że za ilość słów punktów nie dają. Liczy się jakość tego, co się ma do powiedzenia i trzeba to sobie bardzo mocno wziąć do serca . Słowotok odrzuca kobiety.

Z drugiej strony, mówienie powoli, z zostawianiem sporej ilości miejsca na pauzy, może zbudować odpowiedni nastrój. O co dokładnie chodzi? Warto zobaczyć stare filmy o przygodach 007, w których w główną rolę wcielał się Sean Connery. Jest to niezrównany mistrz takiego właśnie flirtu.

Nie spuszczaj wzroku w dół

Na koniec jeszcze jedna ważna zasada: nie wolno się oglądać na jej piersi. Jasne, czasami każdemu wzrok może na chwilę uciec, ale ogromne znaczenie ma to, by działo się to możliwie rzadko, a najlepiej w ogóle. Kobieta odbiera to jako totalny brak zainteresowania jej osobą.

3 thoughts on “Co może zdyskwalifikować podrywacza?

Dodaj komentarz